Sekcja Misjologiczna im. Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej
 
 
Sekcja Misjologiczna została powołana do życia z inicjatywy dr Ryszarda Piaska, w dniu 15 października 1977 roku. Ksiądz biskup Wosiński, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, nadał jej imię bł. Marii Teresy Ledóchowskiej podczas Mszy św. inaugurującej Dzień Modlitw KIK-u w intencji misji, 25 października 1977 roku. Sekcja jest kontynuatorką społecznego ruchu na rzecz misji, który był żywy w Poznaniu w okresie międzywojennym XX wieku.
Formacja misyjna członków Sekcji odbywa się na kilku płaszczyznach:
 
1.     Apostolat modlitwy – Msza święta według Papieskiej Intencji Misyjnej, modlitwa różańcowa w intencji misji i misjonarzy.
2.     Formacja intelektualna – spotkania z misjologami, uczestnictwo w sympozjach misjologicznych, udział w Międzynarodowym Kongresie Misjologicznym i Misyjnym w Rzymie w 2000 roku, prenumerata czasopism i kompletowanie wideoteki o tematyce misyjnej, zakup publikacji na temat misji, zamieszczanie corocznych sprawozdań z pracy Sekcji w „Annales Missiologicae”.
3.     Współpraca z misjonarzami – spotkania z misjonarzami przebywającymi na urlopie w kraju, podtrzymywanie korespondencji z misjonarzami przebywającymi na placówkach misyjnych, udzielanie misjonarzom pomocy materialnej, utrzymywanie stałych kontaktów ze zgromadzeniami misyjnymi z terenu archidiecezji poznańskiej,organizowanie pielgrzymek do centrów misyjnych , współpraca z Papieskim Dziełem Rozkrzewiania Wiary oraz z Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie jak również z Archidiecezjalną Komisją Misyjną w Poznaniu i Akademickim Kołem Misjologicznym.
 

Spotkania Sekcji odbywają się dwa razy w miesiącu. Długoletnią przewodniczącą Sekcji była pani Maria Grabowska, osoba nadzwyczaj zasłużona dla społeczności poznańskiego KIK-u. Od 1989 roku Sekcją kierują panie Jadwiga Grysa i Gabriela Łosiewicz. Moderatorem duchowym Sekcji jest ks. dr Ambroży Andrzejak, misjolog. Honorowym członkiem Sekcji jest pani dr Wanda Błeńska, Matka Trędowatych, której jubileusz setnych urodzin społeczność Poznania świętowała bardzo uroczyście pod koniec października 2011 roku.  


Ostatnia edycja: 12.11.2012


Dziś jest piątek,
17 sierpnia 2018 r.

Odwiedzono nas:
652188 razy.


Najbliższe spotkanie sekcji:

Brak wpisanych wydarzeń dla tej sekcji.

licznik
Copyright © 2010 KIK - Klub Inteligencji Katolickiej w Poznaniu
Projekt i wykonanie strony: wa-cool[małpa]wp[kropka]pl
Valid HTML 4.01 Transitional Poprawny CSS!