PROGRAM NA STYCZEŃ 2012
3. I.
wtorek
g. 17
SEKCJA MISJOLOGICZNA

Papieska intencja misyjna: Aby zaangażowanie chrześcijan na rzecz pokoju było okazją do dawania świadectwa o Chrystusie wszystkim ludziom.

sala KIK, ul. Klin 9
6. I.
piątek
g. 17
K O N C E R T

Cithara Sanctorum - zapraszamy na kolejny koncert  zespołu. Tym razem w programie znajdą się kolędy średniowieczne i renesansowe.
Cithara Sanctorum wydobywa pieśni ze starych kancjonałów, ożywia i proponuje własne, niekiedy zaskakujące interpretacje. Zespół sięga po utwory średniowieczne i renesansowe. W jego repertuarze sąsiadują ze sobą pieśni łacińskie, husyckie i luterańskie, liturgiczne i ludowe. Łączy je to, że są piękne, pełne ewangelicznej treści i … niemal zapomniane.
Wstęp wolny.

Piwnica Farna, Plac Kolegiacki 14/15
13. I.
piątek
g. 19:30
KONCERT POEZJI ŚPIEWANEJ

Zespół Cisza Jak Ta rozpoczął wspólną wędrówkę po świecie piosenki poetyckiej i autorskiej w marcu 2003 roku. Od początku istnienia zróżnicowane gusta muzyczne grupy przyjaciół wprowadzały duże urozmaicenie aranżacyjne do tworzonych piosenek. W utworach słychać akustyczne brzmienie gitar, skrzypiec, klarnetu i fletów, wzbogacane raz to mocnym, rockowym dźwiękiem elektrycznej gitary solowej i perkusji, a innym razem nastrojowym brzmieniem saksofonu czy akordeonu. Wszystkie kompozycje muzyczne są autorstwa członków zespołu, a w warstwie tekstowej oprócz pieśni autorskich Mariusz Borowca, Michała Łangowskiego i Mariusza Skorupy, inspiracją do pisania muzyki są wiersze Bolesława Leśmiana, Edwarda Stachury, Wojciecha Bellona, Kazimierza Przerwy Tetmajera, Agnieszki Osieckiej, Jonasza Kofty  i innych Mistrzów Słowa. Przez 8 lat istnienia zespół zagrał ponad 150 koncertów na scenach piosenki poetyckiej w całym kraju i wydał 4 studyjne oraz jedną koncertową płytę cd/dvd rejestrujące ponad pięćdziesiąt utworów grupy.

Piwnica Farna, Plac Kolegiacki 14/15
14. I.
sobota
g. 19:30
K O N C E R T

Co Sie Dżess, czyli standardy chłopskie.
Członkowie:
EWA GŁOWACKA-FIEREK – śpiew, cymbały; JACEK SKOWROŃSKI – fortepian, śpiew;  JAKUB  OLEJNIK – kontrabas, śpiew; JAKUB PERSONA – perkusja, instr. perkusyjne, śpiew

CoSieDżess jest grupą o specyficznym, wypracowanym przez siebie stylu. Zespół powstał w 2010 r., jest projektem wrocławsko-poznańskim, a w jego skład wchodzą zawodowi muzycy, absolwenci uczelni muzycznych, z dużym dorobkiem zawodowym. Opracowania utworów są efektem zarówno pracy Jacka (pierwszy etap), jak i – przede wszystkim – ogromnej pracy zespołowej.
Styl CoSieDżess to unikalna mieszanka polskiego folkloru, muzyki etno, muzyki amerykańskiej, klasycznej i eksperymentalnej. Ekspresyjne, czasem niemal hipnotyzujące zaśpiewy Ewy spotykają się tu z lirycznymi lub – przeciwnie – szaleńczo motorycznymi frazami pianistycznymi; kontrabas niesie ze sobą jazzową ekspresję, lecz bywa, że brzmi jak wiolonczela lub naśladuje ludową basetlę; wszystko spajają perkusyjne, osadzone groovy, choć nie brak i lirycznego „malowania” lub surowego brzmienia etnicznego frame drum. A brzmienia djembe, cymbałów i użycie elektroniki wydają się być nieodzownym dodatkiem, jakby pikantną przyprawą. Co więc tutaj mamy? Owszem – sięganie do źródeł, lecz i zdystansowane puszczanie oka do tradycji, a w efekcie – wpisanie się w nurt tworzenia „nowej tradycji”. „Polskie standardy chłopskie” poniesione w zupełnie nowe strony.

Organizator: Piwnica Farna Pod blaszanym kurem

Wstęp 15/20 zł.

Piwnica Farna, Plac Kolegiacki 14/15
19. I.
czwartek
g. 15
KLUB KSIĄŻKI

Ojciec Leon Knabit:  O pobożności

sala KIK, ul. Klin 9
20. I.
piątek
g. 18
MSZA ŚWIĘTA DLA CZłONKÓW I SYMPATYKÓW KLUBU

z homilią księdza dr Adama Kalbarczyka

Kaplica Sióstr Urszulanek, ul. Sporna 6
20. I.
piątek
g. 19:30
K O N C E R T

Jak ze źródła - poskie piosenki, przypomniane w nowych aranżacjach P.Woźniaka.
PiotrWoźniak (wokal, gitara) i Przemysław Śledziuha Śledź (gitara).
Organizator: Piwnia Farna pod blaszanym kurem
Występ biletowany

Piwnica Farna, Plac Kolegiacki 14/15
24. I.
wtorek
g. 15
SPOTKANIE Z HISTORIĄ

Wykład pani Ireny Jegliczki

sala KIK, ul. Klin 9
26. I.
czwartek
g. 15
RODZINA KATYŃSKA

Spotkanie sekcji

sala KIK, ul. Klin 9
28. I.
sobota
g. 19:30
K O N C E R T K A R N A W A Ł O W Y

 

Kwartet ProForma w repertuarzę różnym, także karnawałowym

Organizator: Piwnica Farna Pod blaszanym kurem
Impreza biletowana

Piwnica Farna, Plac Kolegiacki 14/15
31. I.
wtorek
g. 17
K O L Ę D O W A N I E

Klubowy wieczór kolędowy

sala KIK, ul. Klin 9Dziś jest środa,
15 sierpnia 2018 r.

Odwiedzono nas:
651698 razy.

Brak wpisanych wydarzeń.

licznik
Copyright © 2010 KIK - Klub Inteligencji Katolickiej w Poznaniu
Projekt i wykonanie strony: wa-cool[małpa]wp[kropka]pl
Valid HTML 4.01 Transitional Poprawny CSS!