WIADOMOŚCI KLUBOWE - STYCZEŃ 2013

 

OŚWIADCZENIE
W związku z incydentem mającym miejsce na spotkaniu opłatkowym poznańskiego Klubu Inteligencji Katolickiej, opisanym w Gazecie Wyborczej w dniu 15 stycznia 2013 r., pragnę wyjaśnić okoliczności zdarzenia.
 
1. Informacja o dorocznym opłatku członków i sympatyków KIK-u była ogólnie dostępna (m.in. na stronie internetowej Klubu).
 
2. Przedstawiciel Ruchu Palikota wszedł na salę w trakcie trwania spotkania i rozpoczął filmowanie jego przebiegu bez zgody organizatorów. Po słowie ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego skierowanym do członków Klubu, bez pytania kogokolwiek o zgodę, podszedł do mikrofonu i nie przedstawiając się zabrał głos w sprawie szkoły baletowej nawołując zgromadzonych, aby – jak się wyraził – jako „właściciele Kościoła” stanęli w jej obronie. W trakcie odpowiedzi udzielonej przez ks. Arcybiskupa, próbował ją zakłócić głośnymi komentarzami. Całe to zdarzenie wywołało głębokie oburzenie wśród zgromadzonych i zakłóciło świąteczny charakteru tego spotkania.
 
3. Jako Zarząd poznańskiego KIK-u wyrażamy ubolewanie, z powodu faktu, że spotkanie opłatkowe, które z natury ma charakter świąteczny i radosny zostało wykorzystane przez Ruch Palikota do ataku na Kościół i księdza Arcybiskupa. Tradycyjnie, po części oficjalnej ksiądz Arcybiskup przyjmował serdeczne życzenia od zgromadzonych gości wdając się często w długie indywidualne rozmowy. Nikt ze znanych nam osób obecnych na spotkaniu nie poparł apelu członka Ruchu Palikota.
 
Za Zarząd Klubu Inteligencji Katolickiej w Poznaniu
Krzysztof Maćkowiak
Wiceprezes
 
Poznań, 15 stycznia 2013 r. 


Dziś jest piątek,
17 sierpnia 2018 r.

Odwiedzono nas:
652225 razy.

Brak wpisanych wydarzeń.

licznik
Copyright © 2010 KIK - Klub Inteligencji Katolickiej w Poznaniu
Projekt i wykonanie strony: wa-cool[małpa]wp[kropka]pl
Valid HTML 4.01 Transitional Poprawny CSS!