PROGRAM NA LISTOPAD 2010
2. XI.
wtorek
g. 20
S P E K T A K L

REQUIEM PANA COGITO 
Spektakl oparty na poezji Zbigniewa Herberta. Opowiada o procesie przechodzenia człowieka - Pana Cogito - na drugą stronę wyznaczoną przez śmierć. Zamkniętą, ascetyczną formę wierszy Zbigniewa Herberta dopełnia Requiem W.A. Mozarta. Na scenie aktor Teatru Nowego w Poznaniu - Janusz Andrzejewski.
ORGANIZATOR; Piwnica Farna
Pod blaszanym kurem

Piwnica Farna
4. XI.
czwartek
g. 15:30
S P O T K A N I E

RODZINA KATYŃSKA

sala KIK, ul. Klin 9
4. XI.
czwartek
g. 20
W STRONĘ KRAINY ŁAGODNOŚCI

KONCERT Tomasza Wachnowskiego - autor, kompozytor, wykonawca... Zdobywał nagrody na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Aktorskiej, na Studenckim Festiwalu Piosenki i na wielu innych przeglądach piosenki autorskieij i poetyckiej. Tomek Wachnowski śpiewa o życiu, miłości i naszych tęskonotach. Naszych, bo wyjątkowość jego ballad polega na tym, że śpiewając o sobie, śpiewa o nas, jakby obdarowany przez los niezwykłym współodczuwaniem. występuje solo i z zespołem. W repertuarze żelazne pozycje i nowe piosenki, które znajdą się na nowej płycie. Koncert promować będzie nową płytę "Piosenki dla dorosłych"
Zaprasza i prowadzi Piotr Woźniak
Organizator: Piwnica Farna Pod blaszanym kurem

Piwnica Farna
6. XI.
sobota
g. 20
K O N C E R T

"SŁODKI CAŁUS OD BUBY" - zespół w składzie: Krzysztof Jurkiewicz - gitara, harmonijka, śpiew; Mariusz Kamper - gitara, śpiew; Jarosław Medyński - Harmonika ustna; Jacek Jakubowski - akordeon, śpiew.
Podstawa repertuaru Słodkiego Całusa od Buby są autorskie piosenki Krzysztofa Jurkiewicza i Mariusza Kampera, muzycznie mocno osadzone w rockowej i folkowej tradycji. Oczym są te piosenki? O rzeczach najprostrszych i najważniejszych: o Gdańsku,Pradze, miłości, górach Hrabalu, poezji, przyjaźni, o ludziach i miejscach które coś znaczą. Od kilku lat zespól znajduje się w nieustającej trasie koncertowej, czyli po prostu jeździ z pieśnią po kraju, bo przecież najważniejsze jest to, aby się ludzie nawzajem słuchali.
ORGANIZATOR: Piwnica Farna Pod blaszanym kurem.

Piwnica Farna
9. XI.
wtorek
g. 17
SEKCJA MISJOLOGICZNA

Papieska intenja misyjna: Aby Kościoły Ameryki Łacińskiej dalej prowadziły misję kontynentalną, której inicjatorami są tamtejsi biskupi, wiążąc ją z powszechnym zadaniem misyjnym ludu Bożego.
Spotkanie ze misjonarką świecką - Alicją Kajak, która będzie opowiadać o swojej pracy wśród Pigmejów.

sala KIK, ul. Klin 9
12. XI.
piątek
g. 20
K O N C E R T

Wojtek Więckowski - solo
Urodzony w Poznaniu gitarzysta, wokalista, kompozytor i autor tekstów. Znany dotąd głównie jako wirtuoz gitary slide, grający z własnymi składami energetycznego bluesa.Technika slide i alternatywne strojenie gitary stały się nieodłącznym elementem jego wyjątkowego stylu i brzmienia. Przełomem było zapoznanie się z twórczością Billa Frisella i decyzja o zawieszeniu działalności zespołu na rzecz stworzenia instrumentalnego materiału tylko na gitarę-któremu poświęcił się bez reszty. Za cel postawił sobie stworzenie dzieła muzycznego najlepiej oddającego zawarte w sobie przekaz i  intencje. W sposób czysto wrażeniowy, bez słów, poprzez dźwięk i poprzez ciszę.
ORGANIZATOR: Piwnica Farna Pod blaszanym kurem

 

Piwnica Farna
13. XI.
sobota
g. 20
K O N C E R T

Łukaszewski Project - Flamenco & Rock
Witek Łukaszewski należy do ścisłej czołówki poskich gitarzystów. W latach osiemdziesiątych zdobył pierwsze nagrody na festiwalach w Cieszynie i Poczdamie. Trzykrotnie w latach 1995-97 był wybrany najlpszym gitarzystą flamenco. Współpracuje z najlepszymi polkimi muzykami: Józefem Skrzekiem (SBB), Tomaszem Szukalskim, i innymi. Wlatach  1984-2001 organizował Międzynarodowy Festiwał Flamenco w Kościanie. Był to jedyny tego typu festiwał w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Posiada wspaniałą kolekcję gitar, wśród których prym wiedzie dwugryfowy Gibson z osobistą dedykacją od samego Jose Ramireza, którego jest polskim przedstawicielem.
ORGANIZATOR: Piwnica Farna  Pod blaszanym kurem

Piwnica Farna
18. XI.
czwartek
g. 15
KLUB KSIĄŻKI

NA NIELUDZKIEJ ZIEMI - Józef Czapski - spotkanie dyskusyjne

sala KIK, ul. Klin 9
19. XI.
piątek
g. 20
W STRONĘ KRAINY ŁAGODNOŚCI

KONCERT - EVGEN MALINOVSKIY - Bard Syberyjski: pieśni Wysockiego, Okudżawy, Rosenbauma
Evgen Malinovskiy -
pochodzi z dalekiej Syberii. Od wielu lat mieszka w Polsce. Artysta śpiewa po rosyjsku i po polsku, akompaniując sobie na gitarze akustycznej. Komentarze i didaskalia w języku polskim, poptrzedzające każdy utwór, stanowią niodłączny element jego koncertów. Niezrównane i szczere interpretacje Evgena niosą  ładunek emocjonalny, niemal dotykając serc słuchaczy. (więcej na www.evgen.pl).
Zaprasza i prowadzi:
Piotr Woźniak
ORGANIZATOR: Piwnica Farna Pod blaszanym kruem

Piwnica Farna
20. XI.
sobota
g. 20
K O N C E R T

Zespół "J R M  BAND"- gra muzykę celtycką od 20 lat. Obok wiodących klimatów irlandzkich w repertuarze grupy nie brakuje akcentów szkockich, walijskich i bretońskich. To co JRM odróżnia od innych celt-folkowych formacji, to fakt, iż zespół łączy ludowe nuty krain celtyckich z nowoczesnymi aranżacjami nawiązującymi do różnych trendów. JRM akustycznie, to kameralne interpretacje standartów celtyckich i kompozycje własne. Stanowią one koktajl swobodnie przekraczający granice stylów, łamiący konwencje brzmieniowe i harmoniczne - to nrt oparty na tradycyjnej melodyce celtyckiej z elementami muzyki jazz, rock, reggae, funk i fusion-krótko: Celtie groove. Spontaniczne imrowizacje JRM i kontakt muzyków z publicznością to gwarancja doskonałej zabawy i satysfakcji z artystycznych przeżyć dla tych, którzy oczekują od zespołu porwania do tańca, jak również dla uważnych i wymagających słuchaczy.
ORGANIZATOR: Piwnica Farna Pod blaszanym kurem

Piwnica Farna
21. XI.
niedziela
g. 21
W Y S T A W A

Kolory Wietnamu - wernisaż wystawy fotografii Marii Magdaleny Kwiatkiewicz.
Maria Magdalena Kwiatkiewicz to poznanianka, inicjatorka powstania Galerii YES, jedynej niekomercjalnej prywatnej galerii promującej sztukę złotniczą i dokonania polskich projektantów.Podróże oraz fotografia, rozumiana jako sposób przeżywania i interpretacji świata, to jej kolejne pasje. Zaowocowały one prezentowanymi już wielokrotnie cyklami zdjęć z Tybetu, Kuby, Chin, Tajlandii... Ich Autorka operuje światłem, kadremkolorem, kompozycją, by poprzez portrety,pejzaże i fotografię reportażową oddaćto , co uważa za najważniejsze: emocje i tajemnicę.
ORGANIZATOR: Piwnica Farna Pod blaszanym kurem

Piwnica Farna
21. XI.
niedziela
g. 11
SPOTKANIE

SEKCJA RODZIN

sala KIK, ul. Klin 9
25. XI.
czwartek
g. 20
KONCERT PIOSENKI ŻYDOWSKIEJ

IZABELLA  TARASIUK  -  SZPIL, KLEZMER, SZPIL
Tradycyjne piosenki żydowskie w wykonaniu Izabelli Tarasiuk: od słynnych rosyjsko-żydowskich Bubliczek, wzruszającej Rebeki, muzycznej opowieści o tym... jak malował Pan Chagall, po głośny przebój brodwayowskiego musicalu Bei mir bistu sheyn, Grajmy Panu Z. Koniecznego czy Hava nagila. Artystka śpiewa w języku jidysz, hebrajskim i polskim. Pieśniarce towarzyszy Trio Anatevka: Sławomir Henrykowski - klarnet, Andrij Melnyk - akordeon, Donat Zamiara - kontrabas.
ORGANIZATOR: Piwnica Farna 
Pod blaszanym kurem

Piwnica Farna
25. XI.
czwartek
g. 20
SZKOŁA SMAKÓW Piwnica Farna
26. XI.
piątek
g. 20
W STRONĘ KRAINY ŁAGODNOŚCI

GOOD STAFF - KONCERT
Good Staff to dosłownie "Dobry Skład", czyli Michalina Brudnowska - śpiew; Wojciech Winiarski - gitara klasyczna, lutnia; Jacek Skowroński - instrumenty klawiszowe; Paweł Głowacki - kontrabas, mandolina; Robert Rekiel - instrumenty perkusyjne. W warstwie muzycznej nawiązują do renesansowych pieśni i tańców oraz folku.
Koncert poprowadzi -
Piotr Woźniak
ORGANIZATOR: Piwnica Farna  Pod blaszanym kurem

 

Piwnica Farna
27. XI.
sobota
g. 20
K O N C E R T

SZA! - zespół pochodzący z Poznania. Wskład zespołu należą Asia Zielecka - flet poprzeczny; Sławek Dąbrowski - gitara elektryczna; Norbert Kaźmierowski - instrumenty  perkusyjne; Sławek Jaworski - perkusja, Tomek "YamaY" Kapitańczyk - gitara akustyczna i klasyczna, śpiew, muzyka, słowa. SZA! gra muzykę gitarową z pogranicza alternatywy, jazzu, piosenki literackiej, gdzie dźwięki gitary przeplatają się z łagodnym, choć nie zawsze , nutami fletu poprzeczego. Całość uzupełnia niebanalne słow polskie.
ORGANIZATOR: Piwnica Farna Pod blaszanym kurem

Piwnica FarnaDziś jest piątek,
17 sierpnia 2018 r.

Odwiedzono nas:
652257 razy.

Brak wpisanych wydarzeń.

licznik
Copyright © 2010 KIK - Klub Inteligencji Katolickiej w Poznaniu
Projekt i wykonanie strony: wa-cool[małpa]wp[kropka]pl
Valid HTML 4.01 Transitional Poprawny CSS!