Spotkanie opłatkowe w odnowionej siedzibie klubu

W dniu 5 stycznia 2019 r. w siedzibie KIK spotkali się członkowie klubu na corocznym opłatku klubowym. Honorowym gościem był Jego Ekscelencja ksiądz biskup Damian Bryl.

Spotkanie rozpoczęło się odczytaniem ewangelii wg św. Łukasza opisującej narodzenia Pana Jezusa w Betlejem odczytanej przez ks. prof. Adam Kalbarczyka. Następnie prezes Przemysław Alexandrowicz w krótkich słowach podsumował ubiegły rok oraz złożył życzenia świąteczne i noworoczne zgromadzonym oraz całej społeczności klubowej.

Nie zabrakło śpiewania kolęd oraz wspólnego łamania się opłatkiem.

Ksiądz biskup wyraził radość z odnowienia siedziby klubu podkreślił znaczenie poznańskiego KIKu i jego roli jaką klub pełnił przez ostatnie 60 lat w środowisku poznańskim, o czym dowiedział się m.in. z książki opisującej historię klubu autorstwa prof. Konrada Białeckiego.

Ksiądz biskup życzył aby czerpać nadzieję z wejścia Boga w nasze życie. Mówił, że nie powinniśmy nigdy utracić tej nadziei, pomimo niekiedy trudnych doświadczeń. Bezbronny Bóg przyszedł do nas w prostocie i pokorze. Ta prosta sceneria stajni betlejemskiej ułatwia nam zbliżenie się do Niego i nie powoduje dystansu. Niech to łagodne przyjście poruszy nasze serca. Życzył klubowi aby wokół niego tworzyły się elity, ponieważ każda społeczność potrzebuje dobrych elit. Trzeba troszczyć się o przenikanie chrześcijaństwa w nasze życie w zmieniających się czasach. Twórcza obecność w nowych czasach to zadanie dla nas na nadchodzący rok. Takie przesłanie pozostawił nam ksiądz biskup na początku nowego roku.

Tegoroczny opłatek odbył się w odnowionej siedzibie klubu, która po ubiegłorocznym gruntownym remoncie stała się bardzo przyjazną i miłą przestrzenią sprzyjającą tego typu spotkaniom.

Zarząd dziękuje wszystkim osobom, które wzięły udział w spotkaniu opłatkowym oraz łączy się z tymi osobami, które nie zdołały dotrzeć na spotkanie życząc wielu Łask i Błogosławieństwa w Nowym roku.